Galatasaray'da iki imza daha

Galatasaray'da Fernando Muslera'nın ardından Marcao ve Luyindama'nın da sözleşmeleri uzatılıyor.

Galatasaray'da iki imza daha
18 Mart 2021 - 12:10
Galatasaray iç transfere hız verdi. Sarı-kırmızılı yönetim Muslera'nın ardından Marcao ve Luyindama'nın da sözleşmelerini uzatmaya hazırlanıyor.

Milliyet'ten Nevzat Dindar'ın haberine göre, iç transfer döneminde Uruguaylı file bekçisinde büyük bir tasarruf elde eden sarı-kırmızılılar, şimdi de iki stoperiyle uzun vadeli bir anlaşma yapmak için çaba içerisine girdi.

Sözleşmeleri 31 Mayıs 2022’de bitecek olan iki oyuncuyla masaya oturan Cim-Bom, olumlu yönde büyük mesafe kat etti. Sarı-kırmızılı yönetim, kazançları takım ortalamasının altında kalan iki futbolcunun yıllık ücretlerinde iyileştirme olacak. Böylece şampiyonluk mücadelesinde oyuncuların motivasyonu hem üst seviyeye çekilecek hem de önümüzdeki sezonlarda serbest kalmalarının önüne geçilecek.

Yeni maaşları belirlendi

2018-2019 sezonunun devre arasında gelen Marcao’nun 900 bin euro olan ücreti yeni mukavele ile 1.5 milyon euroyu çıkarılacak ve 3 senelik yeni kontrat yapılacak. Bu durum, Brezilyalı stoper için ileride gelebilecek tekliflerde de kulübün elini güçlendirecek.

Sözleşmesi yine Marcao gibi 31 Mayıs 2022’de sona erecek Luyindama ile de 3 senelik yeni bir kontrat planlanıyor. 1 milyon 50 bin euro sabit ücreti bulunan Demokratik Kongolu stoperin ücreti de yine Marcao gibi 1.5 milyon euroya çıkarılacak. Her iki futbolcu ile de gelecek hafta yeni sözleşmeler imzalanacak. (Milliyet)

YORUMLAR

  • 0 Yorum