Galatasaray'da kritik toplantıda ne oldu?

Galatasaray'da Fatih Terim ve yönetim arasında yapılan toplantının detayları ortaya çıktı... Hürriyet gazetesinden Ali Naci Küçük, toplantıda neler konuşulduğunu aktardı.

Galatasaray'da kritik toplantıda ne oldu?
28 Ekim 2020 - 10:17
Galatasaray'da geçtiğimiz gün Türk Telekom Stadı'nda gerçekleştirilen kritik zirvenin yankıları sürüyor. Tarihi toplantıda alınan kararlar ortaya çıktı. İşte Hürriyet gazetesinin ulaştığı bilgiler...

Galatasaray'da Başkan Mustafa Cengiz ve Teknik Direktör Fatih Terim’in buzları erittiği toplantıda G.Saray’ın bu sezonki hedeflerine ulaşması için önemli adımlar atıldı. 23. şampiyonluk hedefi ile sezona başlayan Galatasaray’da, önceki gün Türk Telekom Stadyumu’ndaki zirvede önemli kararlar alındı.

2. başkan Abdürrahim Albayrak, başkan yardımcıları Yusuf Günay ve Kaan Kançal’ın da katıldığı toplantıda Mustafa Cengiz ve Fatih Terim 1 saat de baş başa görüşürken "Kenetlenin başka Galatasaray yok! Bu yol şampiyonluk yolu” açıklamalarının yapıldığı zirveden şu kararlar çıktı. 

Zirveden çıkan kararlar...

Yaz transfer döneminde bazı bölgelere takviye yapamayan Galatasaray Kulübü, bu açığı ocak ayında kapatacak. Şampiyonluk hedefine ulaşılması adına yönetim de devre arası transfer döneminde büyük bir mesai harcayacak. Özellikle Fatih Terim’in alınmasını istediği orta saha ve hızlı kanat transferi ne olursa olsun yapılacak. Aynı zamanda kadroya genç ve maliyeti uygun yerli futbolcular da alınacak.

Bu arada hedef adam haline gelen Belhanda’yı kazanmak adına Erzurum’da kaptanlık bandını vererek önemli bir adım atan Fatih Terim’in, antrenman performansını yeterli görmese de Feghouli için de bir adım atması bekleniyor. 

Abdurrahim Albayrak, takımı yalnız bırakmayacak

2. Başkan Abdurrahim Albayrak artık Florya’da yoğun mesai harcayacak. Sarı kırmızılı yönetici deyim yerinde ise Galatasaray takımını ve Terim’i yalnız bırakmayacak. Alanya maçının ardından Florya’da antrenman kaçırmayan Albayrak, Terim’in ve oyuncuların yanında olacak ve her sıkıntılarına anında çözüm üretmeye çalışacak.

Daha önce mesaisinin tamamını Türk Telekom Stadı’nda harcayan Albayrak, artık tüm programını Florya’ya göre düzenleyip takımın, Terim’in sürekli yanında olacak. Sarı kırmızılı idareci dünkü idmanda da Florya’daydı ve bundan sonra da takımla olacak. Fatih Terim de takımını toparlayacak. Tecrübeli hocanın hedefi milli takım arasına kayıpsız girmek ve adım adım zirveye yaklaşmak. Ankaragücü ve Sivas’tan 6 puan çıkarmayı hedefleyen Fatih Terim, futbolcularının da artık tamamı ile saha içine konsantre olmalarını isteyip destek verecek. (Hürriyet, Ali Naci Küçük)

YORUMLAR

  • 0 Yorum