Galatasaray'dan 50 milyon TL'lik hamle

Galatasaray Yönetimi, korona virüs salgını nedeniyle etkilenen kulübün mali durumunu iyileştirmek için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Yönetimin hedefi 50 milyon TL!

Galatasaray'dan 50 milyon TL'lik hamle
28 Mayıs 2020 - 09:25

Galatasaray Yönetimi, korona virüs nedeniyle yaşanan sıkıntılı süreci atlatmak için yeni hamleler ile 50 milyon TL'yi hedefliyor.

Milliyet Gazetesi'nden Nevzat Dindar'ın haberine göre bir yandan koronavirüs etkisi, diğer yandan kulüplerin mali anlamda düştüğü darboğaz, yetkilileri sıkıştırırken, Galatasaray Yönetimi de üst üste hamleler yaparak sıkıntıları aşmaya çalışıyor.

Tribünlere sanal taraftar ve maske uygulaması yaparak gelir sağlamaya çalışacak olan sarı-kırmızılıların son çalışması, loca sahipleri için oldu. Yönetim, loca sahiplerini arayarak sözleşmelerin uzatılmasını talep etti.

İlk hamle loca sahipleriyle iletişime geçmek

150 loca sahibiyle iletişime geçen idareciler, sezon sonunda veya önümüzdeki yıl bitecek mukavelelerin 3-4 yıla uzatılması ricasında bulundu. Bu çerçevede loca sahiplerinin bu kulübe katkı sunmaları söylendi.

Kulübün finansal problemini ortadan kaldırmayı planlayan yönetimin bu teklifine olumlu yanıt verenler oldu.

Bu loca sahipleri, “Galatasaray’a bu zor dönemde destek olmayacağız da ne zaman olacağız” dedi. Koronavirüs nedeniyle yaşanan belirsizlikte henüz kararını bildirmeyen loca sahiplerinin de bulunduğu dile getirildi. Galatasaray, loca sözleşmelerinin bu şekilde uzatılmasıyla kısa sürede kasasına 50 milyon lira koymayı planlıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum