Gaziantepspor yönetiminde istifa

2014 yılından bu yana İbrahim Kızıl yönetiminde bulunan yönetim kurulu üyesi Hikmet Akay “Bu bir bitiş değildir. Bilakis, haksızlık karşısında elif gibi duruştur. Ayrılığımıza sebep olan dikta yönetimini taraftarlarımızın vicdanına havale ediyorum” diyerek istifasını açıkladı.

Gaziantepspor yönetiminde istifa
28 Mayıs 2017 - 18:02 - Güncelleme: 28 Mayıs 2017 - 18:03

Spor Toto Süper Lig’den düşmesi kesinleşen Gaziantepspor Yönetim Kurulu Üyesi Hikmet Akay yazılı bir açıklama yaparak istifa ettiğini duyurdu. 2014 yılından itibaren İbrahim Kızıl başkanlığındaki yönetim kurulunda görev yaptığını vurgulayan, kulübün Pazarlama ve Sponsorluklar Sorumlusu Hikmet Akay şu ifadeleri kullandı:

“Bugüne kadar, çalışmalarım esnasında, ‘Gaziantep halkına ve güzide taraftarına bir gönül borcum var. Ben, her şeyden ziyade bu kulübün bir taraftarıyım’ felsefesini benimsedim. İşte bu anlayışla, amatör bir ruh ve profesyonel bir kadroyla çalışmalara başladım.

Çalışmalarım esnasında ailem olarak gördüğüm yönetim içerisinde birçok sıkıntılarla karşı karşıya kaldım. Bu sıkıntıları görmezden gelip, davama odaklandım. Lakin her şey istediğimiz gibi gitmedi. Yönetim içerisinde tekçi rejim anlayışı günden güne su yüzüne çıktı. Bu anlayış, davamıza katkı sağlamak bir yana hızla zarar vermeye başladı.

“SABIRLA HAMLE BEKLEDİM”

Başkan İbrahim Kızıl'ın sıkıntıları önceden görüp, önlem alması gerekiyordu. Kulübümüzün menfaatleri için sabırla bu hamleyi bekledim. Lakin aylar geçmesine rağmen bu hamle bir türlü gelmedi. İşte bu ve buna benzer nedenlerden dolayı, büyük bir onurla içinde bulunduğum Gaziantepspor Kulübü Yönetim Kurulundan istifa ediyorum.

Bu bir bitiş değildir. Bilakis, haksızlık karşısında elif gibi duruştur. Buradan ilan ediyorum ki takımın bir neferi olarak, kulübümüzün hak ve hukukunu sonuna kadar savunmaya devam edeceğim. Ayrılığımıza sebep olan dikta yönetimini de taraftarlarımızın vicdanına havale ediyorum.”    

YORUMLAR

  • 0 Yorum