İsmail Kartal: 'Vazgeçmeyeceğiz'

Avrupa Konferans Ligi son 16 turu ilk maçında Union Saint-Gilloise ile kozlarını paylaşacak olan Fenerbahçe'de İsmail Kartal düzenlenen basın toplantısında konuştu.

İsmail Kartal: 'Vazgeçmeyeceğiz'
06 Mart 2024 - 20:33
Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, Union Saint-Gilloise ile oynayacakları maç öncesinde açıklamalarda bulundu.

İşte İsmail Kartal'ın açıklamaları;

Maçın değerlendirmesini oynamadan yapamayacağıma göre rakiple ilgili konuşmamız gerekiyor. Rakibi yeterince izledik. Yaptığımız analizler sonucunda çok iyi bir takım olduğunu, savunmada ve hücumda organize olduklarını gördük. Ekibimizle izledik ve oyuncularıma aktardık. Güçlü bir takımız ve hedefimiz var. İyi bir oyunla İstanbul'a en iyi sonuçla dönmek istiyoruz.

Batshuayi yorumu

Batshuayi çok duygusal bir çocuk ve çok iyi bir oyuncu. Hangi maçta neler vereceğini çok iyi biliyorum. Bizim için lig de, Avrupa da çok önemli. ekibimle bir toplantı yapıp son kararı vereceğim.

Burayı umursuyoruz

Buraya elimizdeki takımla birlikte tam kadro geldik. Sakatlar dışında... Biz kupada gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz ve bu turnuvayı umursuyoruz. Bu seneki Fenerbahçemiz'de güçlü, geniş bir kadromuz var. Her futbolcumuz ile görüşüyorum. Futbolda her kulvarda gideceksiniz diye bir şey yok. Rakibimizde burada elendi. Benim takımımdaki oyuncular 50. maçını oynayacak. Bu maçları oynamak kolay değil. Liverpool'da bile 13 tane sakat oyuncu var. Fazla maç oynamaktan dolayı biz kupaya konsantre olamadık. Bu demek değil ki burada da kötü sonuç alacağız. Bizim şampiyonluk yarışımız devam ediyor. Bu turnuvada da elimizden geleni yağacağız. Ligden ve Avrupa'dan vazgeçmiş değiliz.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum