'İz bırakmak istiyoruz'

EURO 2020'nin açılış maçında İtalya ile kozlarını paylaşacak olan A Milli Takım'da teknik direktör Şenol güneş açıklamalarda bulundu.

'İz bırakmak istiyoruz'
10 Haziran 2021 - 21:45
A Milli Takım'ın Teknik Direktörü Şenol Güneş, İtalya ile oynanacak maç öncesindeki basın toplantısında konuştu.

İtalya'nın gücüne vurgu yapan Güneş, "Maçın zorlukları da var kolaylıkları da. Onları da kendimizi de tanıyoruz. Bonucci, Chiellini, kalede Donnarumma, Jorginho gibi çok iyi kadroları var. Çoğunlukla kendi liglerinde oynuyorlar. Çok başarılarılar. İtalya, bir kez Dünya Kupası'nı kaçırınca yer yerinden oynayan bir ülke. Bizim gibi onlar da futbola çok tutkulular." dedi.

'Tüm oyuncularımız hazır'

Şenol Güneş sözlerini, "Futbolseverlerin ilgiyle izleyeceği bir maç olacak. Bu, herkes için önemli ama sportif başarıyı kovalarken fair-playi ve ülke tanıtımını unutmayacağız, futbolcularımızı yeteneklerinin dışına çıkarmayacağız. İtalya'da oynayan futbolcularımızın tabii ki de avantajları var. Bu ligde top oynuyorlar. Futbol kültürünü biliyorlar ama tek başına bunların bir anlamı yok. Tüm oyuncularımız bu maça hazır." ifadeleriyle sürdürdü.

Turnuvadaki hedeflerine de değinen tecrübeli teknik adam, "Biz favori olarak gelmedik ama favoriler arasına girmek hayalimizdir. Önce gruptan çıkalım. 2002'de Brezilya ile açılışta oynamıştık, yarı finalde oynadık, inşallah İtalya ile finalde oynarız, önce açılış maçını düşünüyoruz. İlk maçta da oyunumuzla akılda kalmak istiyoruz, son maçta da. Son maçta olmasak da oyunumuzla iz bırakmak istiyoruz. Burada gelene kadar 4 kez ateş ölçüldü, deplasmanı yaşıyoruz. Azerbaycan'a gittiğimizde de rakipler deplasman yaşar diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum