Kaan Ayhan: Öncelikli hedefimiz İzlanda

Milli Takım'ın H Grubu'ndaki ilk rakibinin İzlanda olduğunu da belirten Kaan, "Biz önce İzlanda ile yarışalım. Son yıllarda İzlanda deplasmanında zor maçlar oynadık, grupta öncelikli rakibimiz İzlanda, tabii ki Fransa'ya da maçları elimizle vermeye niyetimiz yok, orada da şansımızı deneyeceğiz" şeklinde konuştu.

Kaan Ayhan: Öncelikli hedefimiz İzlanda
28 Mart 2019 - 15:12

Almanya Bundesliga'da Fortuna Düsseldorf forması giyen, A Milli Takım'la da 20. maçında Moldova karşısında ilk golünü atan Kaan Ayhan, Almanya'da katıldığı bir filmin galasında açıklamalarda bulundu.

A Milli Takımımız'ın Arnavutluk ve Moldova maçlarında aldığı 6 puan ile ilgili konuşan Kaan, "Son yıllarda umut ettiklerimizi, istediklerimizi elde edemeyip, hedeflerimizin gerisinde kaldık. Yeni bir şampiyonaya çok iyi başladık. Önemli olan da buydu. Kazanmamız gereken maçlardı. İki maçı kazanırken de iyi futbol oynadığımızı düşünüyorum." değerlendirmesinde bulundu.

"Gruptaki öncelikli rakibimiz İzlanda"

Milli Takım'ın H Grubu'ndaki ilk rakibinin İzlanda olduğunu da belirten Kaan Ayhan, "Biz önce İzlanda ile yarışalım. Son yıllarda İzlanda deplasmanında zor maçlar oynadık, grupta öncelikli rakibimiz İzlanda, tabii ki Fransa'ya da maçları elimizle vermeye niyetimiz yok, orada da şansımızı deneyeceğiz" diye konuştu.

"Milli formayla gol atmak gurur verici"

Milli forma ile daha önce bir gol kaydettiğini ancak ofsayt gerekçesiyle sayılmadığını hatırlatan Kaan, "Çok özel, gurur verici bir duyguydu. Bundan önce bir kafa golü atmıştım, ofsayt gerekçesiyle sayılmamıştı. Bu seferde acaba sayılmaz mı diye ilk başta şüpheliydim. Ülkemiz adına 4-0'ı yakalamak, böyle önemli bir maçta gol atanların arasında olmak, gurur verici. Sadece tribünleri değil, tüm halkımızı, ailemi ve arkadaşlarımı sevindirdiğimi gördüm, o da çok büyük bir duyguydu." yorumunu yaptı.

"Tribünlerle bir bütün olduk"

A Milli Futbol Takımı'nın yeni direktörü Şenol Güneş'in kısa süre içerisinde kendilerini maçlara iyi hazırladığını aktaran Kaan, "Şenol Hoca kısa süre içinde bizi iyi bir takım olarak hazırladı. Takımın olumlu havasını taraftarın da görüp memnun olduğunu düşünüyorum. Çünkü, bize yansıyan buydu. Saha ve tribünlerle bütün bir Türkiye olmayı başardık. Bizim için bu önemliydi, İnşallah Fransa maçında da böyle bir atmosfer yakalarız" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum