Kocaman: Pozisyonları değerlendiremedik

Aykut Kocaman, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un antrenman verilerini sızdırmakla suçladığı antrenörlerle Atiker Konyaspor'da birlikte çalışmasıyla ilgili soru üzerine de "İş ahlaklarına ve sadakatlerine kefilim" diye konuştu.

Kocaman: Pozisyonları değerlendiremedik
24 Kasım 2018 - 11:14

Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, dün akşam Galatasaray ile 1-1 berabere kaldıkları karşılaşmada yakaladıkları gol pozisyonlarını değerlendiremediklerini belirtti.

Mücadelenin ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulunan Aykut Kocaman, düşündüklerini sahaya yansıttıklarını belirterek, şunları söyledi:

"Rakibimizin cezalar ve sakatlıklardan dolayı dar bir kadrosu vardı. Biz de ritmi ayarlayarak rakibi hırpalamak zorundaydık. İlk yarı hızlı başladılar. Bu dönemi atlattıktan sonra oyuna tutunduk. İkinci yarı doğru oynama oranımız arttı ve bu da karşılığını verdi. 3-4 net pozisyon bulduk ama değerlendiremedik. Sahalarda ender görülen bir golle geriye düştük. Ondan sonra reaksiyon vermek bizim için önemliydi. Ancak bakıldığında iki puan her iki takım için de kayıp."

53 yaşındaki teknik adam, maçın 89. dakikasında Galatasaraylı Serdar Aziz'in gördüğü kırmızı kartla ilgili bir soru üzerine, "Serdar Aziz'in doğrudan topu hakemin üzerine attığını gördüm. Başka bir şey görmedim. Pozisyon açık." yorumunda bulundu.

"İş sadakatlerine, ahlaklarına kefilim"

Aykut Kocaman, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un antrenman verilerini sızdırmakla suçladığı antrenörlerle Atiker Konyaspor'da birlikte çalışmasıyla ilgili soru üzerine de şu değerlendirmeyi yaptı:

"Kesinlikle ne hainlik ne de başka bir şeyle ilgisi olan insanlar. Yanlış bir durum. Ben uzun zamandır onlarla çalışıyorum. İş sadakatlerine, ahlaklarına da kefilim. Tersi olsaydı zaten beraber olmazdım. Biraz daha sesiz kalmaya çalışıyoruz. Haksız olduğumuz için değil, ortalığı fazla velveleye vermemek için. Yanlışları olduğuna inansaydım zaten beraber olma ihtimalimiz olmazdı. Bence konuya girmemekte fayda var. Baştan aşağıya yanlış bir konu."

Kocaman, bir medya mensubunun "A Milli Takım'dan teklif gelirse Atiker Konyaspor'dan çıkış maddeniz var mı?" şeklindeki sorusuna da "Ben kararımı verdim. Milli görevi reddetme gibi bir şey değil. Milli görev için başka bir seviyedir. Bu herkes için böyledir. 'Kontratta bu madde var mı yok mu?' tarafı benim bakış açımla doğru değil. Orası bir görev yeri. Eğer böyle şey düşünülürse bu başka bir türlü formatlanabilir. Yani bunun benim kontratımda yazmasıyla alakası yok. Ancak öbür tarafa geçtiğinizde ben kararımı verdim." şeklinde konuştu.

Galatasaray'dan toplantıya kimse katılmadı

Atiker Konyaspor maçı sonrası Galatasaray cephesinden kimse basın toplantısına katılmadı.

Karşılaşmada takımın başında bulunan yardımcı antrenörler Ümit Davala ve Levent Şahin, basın toplantısına gelmeden stattan ayrılmayı tercih etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum