Messi'ye 3 ay men cezası

Güney Amerika Futbol Konfederasyonu, 2019 Kupa Amerika ve konfederasyon aleyhine yorumlarda bulunan Lionel Messi'yi 3 ay boyunca uluslararası turnuvalardan men etti.

Messi'ye 3 ay men cezası
03 Ağustos 2019 - 16:50

Güney Amerika Futbol Konfederasyonu, 2019 Kupa Amerika ve konfederasyon aleyhine yorumlarda bulunan Lionel Messi'ye 3 ay boyunca uluslararası turnuvalardan men cezası verdi.

CONMEBOL'dan yapılan açıklamada, 32 yaşındaki Arjantinli oyuncunun 2019 Copa America ve konfederasyon aleyhine yaptığı değerlendirmelerin "temelsiz ve kabul edilemez" olması nedeniyle uluslararası turnuvalardan 3 ay men ve 50 bin dolar para cezasına çarptırıldığının altı çizildi.

Brezilya'ya 2-0 yenildikleri yarı final maçının ardından Şili'yi 2-1 yenerek turnuvayı üçüncü sırada tamamlayan Barcelonalı yıldız, madalya törenine katılmamıştı. Üçüncülük mücadelesinde Gary Medel ile tartıştığı pozisyonun ardından kırmızı kart gören Lionel Messi'ye, bir maç men cezası da verilmişti.

Turnuvanın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Lionel Messi, "Arjantin, yolsuzluk yapılan bir organizasyonun içinde yer almamalı. Bu turnuvanın, Brezilya'nın kazanması için düzenlendiği çok açık. Madalya almaya gitmedim çünkü bize yapılan saygısızlığın bir parçası olmak istemedim. Gerçeklerin artık söylenmesi gerekiyor." yorumunda bulunmuş ve sözleri büyük yankı bulmuştu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum