Mustafa Cengiz'den ceza ile ilgili önemli açıklama

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, "Biz CAS’a çok bilinçli bir şekilde gittik. CAS’ta ikiye ayırma, çatallaştırma gibi bir sisteme başvurduk, usul ve esas yönünden diyebilirim. Umarım birinci olasılık tutarsa çok kısa zamanda bir netice elde edeceğiz" yorumunu yaptı.

Mustafa Cengiz'den ceza ile ilgili önemli açıklama
28 Ekim 2018 - 20:27

Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek, Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz ve Yönetim Kurulu üyelerini bugünkü maç öncesi yemekte konuk etti.

İki kulübün başkan ve yöneticilerinin buluştuğu yemekte konuşan Evkur Yeni Malatyaspor başkanı Adil Gevrek, Galatasaray Yönetimi'ni kentte ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını belirtti.

Centilmence bir maç olmasını temenni eden Başkan Gevrek, "İki taraf için de sakatlık yaşanmamasını diliyorum. Kardeşçe, futbolun birleştirici bir güç olması dileğiyle iyi bir maç olsun. Her iki takım için de sonuç ne olursa olsun kardeşliğin, centilmenliğin kazandığı bir sonuç olsun inşallah." şeklinde konuştu.

Mustafa Cengiz: Şampiyonlar Ligi’ne rastgele bir hitabetle gidemezsiniz

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ise Malatya’nın coğrafyanın en değerli parçalarından biri olduğunu söyleyerek şunları belirtti: "Centilmence, düzgün, dürüst bir maç olmasını diliyorum. Hakem üzerinden hiçbir söylenti olmamasını, her iki takımın lehine veya aleyhine olmamasını diliyorum. Galatasaray ve Malatya’ya yakışır bir maç olmasını diliyorum." 

Bir gazetecinin "CAS’ta (Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi) gelişmeler nedir, ne zaman sonuçlanacak?" sorusu üzerine Cengiz, çok sağlıklı ve düzgün bir süreç geçirdiklerini belirterek şunları ifade etti:

"26 Haziran’dan beri neredeyse her gün UEFA ile en az 1-2 saat yazışma ve güncelleme içerisindeyiz bilgilerimizi. UEFA çok sağlıklı bir kurum, özellikle son dönem yönetim için bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Biz CAS’a çok bilinçli bir şekilde gittik. CAS’ta ikiye ayırma, çatallaştırma gibi bir sisteme başvurduk, usul ve esas yönünden diyebilirim. Umarım birinci olasılık tutarsa çok kısa zamanda bir netice elde edeceğiz. Yoksa doğal süreç içerisinde bırakmayı düşünüyoruz. Şunu söyleyeyim, insanlar kasmasın. Galatasaray borsaya kote."

Malatya halkının spora olan düşkünlüğü ve misafirperverliği için teşekkür eden Başkan Cengiz, aleyhte çok haberlerin yapıldığını belirterek, "Lütfen söylediklerim tam anlaşılsın. Çok üzüntüyle izliyorum. Saklı gizli hiçbir şey yok, gerek CAS’ta gerek UEFA’da. Doğru ve dimdik çalışıyoruz. Biz zaten şeffaf çalışıyoruz." şeklinde konuştu.

Yeniden incelenme istendiğini ve bu incelemenin yapıldığını aktaran Cengiz, konuşmasını şöyle noktaladı:

"Dünyanın en değerli bağımsız değerlendirme kuruluşu bizi izliyor ve denetliyor. Buna gerek yok, bizi yeniden yormayın diyoruz. CAS’ı biz kaybetsek bile ne olacak, yeniden incelenecek. Nedir yeniden incelenme, yeniden yorulmak. Biz zaten Haziran’ın 11’inden beri her gün, her saat uğraşıyoruz. Öyle kolay değil. Şampiyonlar Ligi’ne, 100 milyonlarca liranın döndüğü bir gelire sıradan, rastgele bir hitabetle gidemezsiniz. Kişisel ilişkilerle gidemezsiniz. Dünyanın gözü sizin üzerinizde. Bu açıdan lütfen, taraftarımız rahat olsun, Türkiye’de futbolu sevenler de rahat olsun. İnşallah her şey hayırlı olacak Galatasaray için."

YORUMLAR

  • 0 Yorum