Mustafa Denizli: Kılcal damarlarıma kadar istiyorum

TFF 1. Lig’e yükselecek son takım 4 Haziran Pazar günü belli olacak. Göztepe ile Eskişehir’in karşı karşıya geleceği dev final öncesi Mustafa Denizli açıklamalarda bulundu.

Mustafa Denizli: Kılcal damarlarıma kadar istiyorum
01 Haziran 2017 - 13:20

Bu hafta sonu iki takımında kaderini belirleyecek olan karşılaşma öncesi Denizli, “Süper Lig'e çıkmayı kılcal damarlarıma kadar istiyorum” ifadeleriyle belirtti.

"Türk futboluna büyük hizmetler verip, büyük futbolcular kazandırmış iki önemli camia TFF 1. Lig finalinde karşılaşıyor. 1969-1970 sezonunda Göztepe ile Eskişehirspor arasındaki Türkiye Kupası finalini tribünden izleyen biriydim. O zaman Eskişehirspor'un ve Göztepe'nin oynadığı futboldan büyük zevk alıyordum. İki takımda da hem arkadaşlarım hem de ağabeylerim vardı. Şimdi yine böyle bir finalde karşı karşıya geleceğiz" açıklamasında bulundu.

ONLARA GÜVENİYORUM

"Göztepe son haftalarda grafiğini üste çeviren ekiplerden birisi. Başında arkadaşım ve değerli bir teknik direktör olan Yılmaz Vural var. Bu anlamda da güzel bir final olacak. Taraftarımıza ve şehrimize düşündüklerini gerçekleştirecek futbolu ve mücadeleyi ortaya koyacağız.

Bu finale hepimiz hazırız. Antalya'da her şeyini ortaya koyacak iki takımın mücadelesi olacak. Takımıma sonuna kadar güveniyorum. Türkiye de iki büyük futbol camiasının maçını izleyecek. Son derece dikkatli olmamız gereken bir 90 dakikanın olduğunu biliyoruz. Eskişehirspor olarak finaldeki amacımızı gerçekleştirmek için her şeyimizi ortaya koyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Eskişehirspor'un Süper Lig'e çıkmasını bütün kalbimle ve kılcal damarlarıma kadar istiyorum. Hak eden kazansın, inşallah bu hak eden de biz oluruz" ifadesini kullandı.

TARAFTARA ÇAĞRI

Denizli, "Onlar da takımın başarısı için çaba sarf ediyor. Türkiye'nin az sayıda görebileceği taraftar desteğine sahip iki takımın mücadelesi olacak. Eskişehirspor taraftarının nasıl olduğunu söylemeye bile gerek yok. Göztepe de hem sahasında hem de deplasmanda takımını yalnız bırakmayan bir taraftar kitlesine sahip. Taraftarlar da bu maçın keyfini centilmen bir şekilde yaşasın. Takımlarına destek olurken diğer taraftarlara da örnek olsunlar" değerlendirmesinde bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum