Nelsson için yeni karar!

İspanyol yıldızın transfer edilmesi durumunda G.Saray, ayrılık için Danimarkalı stopere verdiği sözü tutacak. İngiltere’de Tottenham’ın ardından Arsenal, Brighton ve Nottingham Forest’ın talip olduğu Victor Nelsson için 25 milyon Euro ısrarından vazgeçecek olan sarı kırmızılılar rakamı 20 milyon Euro’ya indirerek Danimarkalı stoper için transfer görüşmelerine başlayacak.

Nelsson için yeni karar!
27 Ağustos 2023 - 08:36
Sergio Ramos’u kadrosuna katmak adına girişimlerini sürdüren Galatasaray’da İspanyol yıldızın transferi halinde stoperde planların değişme ihtimali ortaya çıktı. Dünyaca ünlü stoper Galatasaray’a imza atarsa Victor Nelsson’a ayrılık için verilen söz tutulacak. Geçtiğimiz yıl Sevilla’nın teklifini kabul eden Danimarkalı stopere “Sana ihtiyacımız var. Transferi son haftasında senin kadar iyi bir defans oyuncusu bulamayız. Galatasaray’da kal, şampiyon olalım, önümüzdeki yıl transferinde gerekli kolaylığı da sağlayacağız” denmişti. İşte Ramos imzayı atarsa Galatasaray’da Nelsson’a verdiği bu sözü tutacak. İspanyol stoperin, sarı-kırmızılıların 3 gün sonra oynayacağı maçta Molde'yi elemesi halinde Türkiye'ye gelerek imza atması bekleniyor.

Tok satıcı rolündeydi

İngiltere’de Tottenham’ın ardından Arsenal, Brighton ve Nottingham Forest da Nelsson’a talip oldu. Galatasaray, bugüne kadar Nelsson için ‘tok satıcı’ pozisyonunda oyuncusunu isteyen kulüplere 25 milyon Euro’luk serbest kalma maddesini işaret etti. Ancak Ramos’un gelişi Galatasaray’ın Nelsson için pazarlık masasına oturmasını sağlayacak. Cimbom, 4 ekibinin talip olduğu Nelsson için taban rakamı 20 milyon Euro’ya indirerek görüşmelere başlayacak.

Aklı transferde iddiası

G.Saray, bonussuz en az 20 milyon Euro’luk bonservis bedeline ‘evet’ diyecek. Sezon başındaki performansının da düşük olması üzerine ‘Aklı transferde’ yorumları yapılan Nelsson’un da Ramos’un gelişi ile ayrılması büyük olasılık kazanacak.(Hürriyet)
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum