Ronaldo'dan geç gelen Türkiye itirafı

Brezilyalı ve dünya futbolunun efsanesi Ronaldo Luis Nazario de Lima (Ronaldo) 2002 FIFA Dünya Kupası'nda Türkiye ile oynadıkları ve 1-0 kazandıkları yarı final maçıyla ilgili anısını 15 yıl sonra gün ışığına çıkardı.

Ronaldo'dan geç gelen Türkiye itirafı
07 Haziran 2017 - 14:56

 Ronaldo, Dünya Kupası yarı finalinde Türkiye'yi 1-0 yendikleri karşılaşma sonrasında sakatlığını gizlemek için saçını keserek ilgiyi başka yöne çektiğini belirtti.

“TÜRKLER İÇİN BİLGİYDİ”

İspanya’nın Antena 3 kanalında yayınlanan bir programda açıklamalarda bulanan Ronaldo, 15 yıl sonra söz konusu maç sonrasında sakatlık yaşadığını itiraf ederek, “Türkiye'ye karşı yarı final maçı oynuyorduk ve ayağımda ağrılar vardı. Basın bunun farkına vardı ve sadece bunun üzerine konuşmaya başladı. Bu rakip için korkunç bir bilgiydi” dedi.

“HERKES GÜLDÜ AMA”

Tüm zamanların sayılı futbolcuları arasında gösterilen Brezilyalı eski golcü, “Maçtan sonra saçımı kestim ve oteldeki tüm takım arkadaşlarım bana güldü. Ama gördüm ki sakatlığımı herkes unutmuştu. Finali rahat bir şekilde oynadım” şeklinde açıklamalar yaptı. .

“2002 BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

2002 Dünya Kupası finalinde Almanya'yı attığı iki golle eleyerek kupaya ulaştıkları günün futbol kariyerinin en mutlu günü olduğunu söyleyen eski yıldız, “Sadece attığım goller ve kazanılan zaferden değil, aynı zamanda iki sene öncesinde ciddi bir sakatlık geçirmemden ve 1998'de Fransa'ya karşı oynanan final maçını kaybetmemizden dolayı 2002 senesi benim için çok ama çok önemliydi” ifadesini kullandı.

İDOLÜ ZİCO

Futbolcuların ağrısız sahaya çıktıkları müsabaka sayısının çok az olduğunu savunan Ronaldo, “Fiziksel olarak maça tam hazır çıkmak bizi çok zorlayan bir konu ama en üst düzeyde oynamak için buna göğüs germek gerekiyor”  değerlendirmesini yaptı.

Günümüzde futbolculara faul yapıldığında sahada çok fazla ‘tiyatro, aldatmaca ve abartılı tepki’ gördüğünü belirten efsane oyuncu, saha içinde ve dışında en büyük idolünün ise Zico olduğunun altını çizdi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum