Yanal: Bu sonuçların sorumlusu benim

Sahasında Alanyaspor’a 3-0’dan 4-3 yenilerek eleştiri oklarını üstüne çeken Trabzonspor’da teknik direktör Ersun Yanal, Beşiktaş maçı öncesi alınan tüm sonuçların kendi sorumluluğunda olduğunun söyledi.

Yanal: Bu sonuçların sorumlusu benim
26 Eylül 2017 - 22:56

Bordo-mavili takımın teknik patronu Ersun Yanal, hafta sonu Beşiktaş ile oynayacakları önemli karşılaşma öncesi basının sorularını yanıtladı. 

Alanyaspor maçında alınan sonuçta dolayı herkesin çok üzüldüğünü ifade eden Ersun Yanal, “Oyuncularımız, biz, yönetim kurulumuz. Herkes bu üzüntüsünü dile getirdi. Tribünlerde, yazılarla dile getirildi. Bizler bunun acısını hissettik ve bu olayın etkisini hala hissediyoruz. Trabzonspor'un çok önemli değerleri var” dedi.

“Sonuç üzücü ama sonuç üzerinden giderek, sonuçla bağlantısı olmayan başlıklarla değerlerimizi yıpratmak ve onlar üzerinden birtakım söylemlerle gündem yaratmak iyi bir iş değil” diyen Yanal, “Bu yapılmaması gereken, Trabzonspor'a zarar verecek bir şey” diye konuştu.

“TRABZON’A ZARAR VERİYOR”

Trabzonspor kadrosunun zor kurulmuş ve iyi kurulmuş bir kadro olduğunu belirten tecrübeli çalıştırıcı, “Rakiplere baktığımızda çok önemli harcamalar yapmış, yeniden kadro kurmuş. Galibiyet veya mağlubiyetleri değerlendirip, sonuca göre yorum yapmak ve birtakım şeyleri değersizleştirmek Trabzonspor'a zarar veriyor. Herkes bir an önce sonuç alınmasını ister ama bu hemen olan bir şey değil. Bu takım yakında bu sonuçları alacak” ifadelerini kullandı. 

“İMZAM VAR”

Her türlü çalışmanın altında imzasının olduğunu söyleyen teknik direktör Ersun Yanal, “Buradaki her şeyin sorumlusu benim. Elimizden geldiğince, olanaklar dahilinde yaptığımız her türlü çalışmanın altında imzam var. Daha önce burada çalıştım çokça emek verdim, karşılığını aldım. Çok kısa süre içerisinde göreceksiniz ki, bu takımla gurur duyacaksınız. Değeri olmayan şeylere ve dedikodulara kulak asmayın” şeklinde konuştu. 

“GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ”

Esteban hakkında da açıklamalarda bulunan Ersun Yanal, “Esteban, başının döndüğü ve daha fazla dayanamadığı bir ortamda maçtan çıkmıştır” dedi. 

Onur Kıvrak ile ilgili yapılan söylemlerin çok çirkin olduğunu da söyleyen tecrübeli teknik adam, "Onur'un iki çapraz bağ yok. Çok büyük fedakarlıklarla bir yerlere geliniyor. Herkes burada olmaktan mutlu. Bu grupla birlikte Trabzonspor mutlu olacaktır. Yanlışları değil, doğruları tekrarlayalım. Güzel günler göreceğiz” diyerek sözlerine sonu verdi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum