Yaşına meydan okuyan adam: Zlatan Ibrahimovic

Serie A'nın gol kralı 39 yaşındaki Zlatan Ibrahimovic, yaşın sadece bir sayı olduğunu gösterircesine oynamaya devam ediyor.

Yaşına meydan okuyan adam: Zlatan Ibrahimovic
24 Kasım 2020 - 13:55
FUTBOO | Geçen sezon ciddi bir sakatlık yaşamış, Milan ile olan sözleşmesi de sona ermişti. İsveç'e döneceği, hatta emekli olacağı bile konuşuldu. Sonuçta 39 yaşına girmiş birisi Avrupa'nın büyük bir liginde, büyük bir takıma ne kadar katkı verebilirdi? Ama o meydan okumayı seven birisi. Zlatan Ibrahimovic bu kez yaşına meydan okudu.

''Benjamin Button gibiyim...''

Bu sezon Serie A'da oynadığı 6 maçta 10 gol atıp 1 asist yapan Ibrahimovic, neredeyse maç başına 2 gol katkısı sağlıyor. Sivri açıklamalarına alıştığımız İsveçli yıldız, ''Yaşlı doğmuş Benjamin Button gibiyim ama genç öleceğim. 20'li yaşlarımda olsam iki gol daha atardım. Gerçi böyle de atıyorum.'' diyor. Haksız da değil... Yaşlandıkça performansı düşmüyor, aksine artıyor.
Onsuz Milan vs onunla Milan...

Onunla birlikte Milan, bu sezon yenilmezken 8 maçta 6 galibiyet aldı ve Serie A'da zirvede bulunuyor. Yıllar sonra Milan, şampiyonluk için 'Acaba mı?' diye sormaya başladı. Geçen sezon takım ligi 6. sırada tamamladı. Hatta Zlatan gelmeden önce daha da altlardaydı. Avrupa Ligi'ne katılma mücadelesi veren Milan, Ibrahimovic ile birlikte şimdi şampiyonluğa oynuyor. 

''10-12 yıl öncekinden bile daha güçlü!''

Bu yaşta performansı herkesi şaşırtmaya devam ederken Zlatan'ı övenler kervanına son olarak Napoli'nin teknik direktörü Gennaro Gattuso katıldı. İsveçli golcünün son kurbanı olan Napoli'de maçın ardından Gattuso, ''Nasıl oluyor bilmiyorum ama Ibrahimovic, 10-12 yıl önceki halinden bile daha güçlü görünüyor.'' dedi.

''Ona sormuyorum, sorsam cevabı belli''

Milan'ın teknik direktörü Stefano Pioli ise ''Zlatan'a oynamak ister misin diye sormuyorum çünkü zaten vereceği cevabı biliyorum. Ibra'ya kendini iyi hissediyor musun diye sorsam her zaman bana evet cevabını verecek.'' sözlerini kullanıyor.

Zlatan oynamak istiyor ve o böyleyken kimse karşısında duramıyor. 39 yaşında böyle bir performans... Yaş sadece bir sayı değil mi Zlatan?

YORUMLAR

  • 0 Yorum