YouTube'dan keşfedildi, Barça'ya gitti

Kayserispor'dan Barcelona'ya transfer olan Emre Demir, transferin öyküsünü ve nasıl keşfedildiğini açıkladı.

YouTube'dan keşfedildi, Barça'ya gitti
30 Eylül 2021 - 12:09
Süper Lig ekiplerinden Kayserispor'un genç yıldızı Emre Demir, İspanyol devi Barcelona'ya imza atarak herkesi gururlandırdı. Henüz 17 yaşında olmasına rağmen Barça'ya transfer olan Demir, imza sürecini Sabah Spor'a değerlendirdi. Kayserispor'a transferinin Youtube üzerinden olduğunu anlatan genç futbolcu, Barcelona'ya transfer olduğunu imza atılırken öğrendiğini dile getirdi.

Katalan ekibine gideceğini sözleşmeyi imzalarken öğrendiğini söyleyen Emre'nin açıklamaları şu şekilde: "Futbola altı yaşındayken Mersin'de başladım. O zamanlar babam ile maçlara ve antrenmanlara gidiyorduk. Babam da benim videolarımı çekiyor ve Youtube'a ekliyordu. Bir gün videolarımı Kayserispor Altyapı Sorumlusu Hakan Ertürk hoca izlemiş ve çok beğenmiş. Sonrasında Youtube üzerinden babama ulaşıp bizi Kayseri'ye davet ettiler. Süleyman Hurma, Recep Mamur ve Şota Arveladze vardı. Deneme maçına çıkardılar ve ardından babamı yanlarına çağırıp 'Emre artık bizim evladımız' dediler."

''Annem ve babam gözyaşlarını tutamadı''

"Barcelona ile olan süreçler hakkında menajerim Ahmet abi (Bulut) bana bilgi vermiyordu. Bir gün aradı ve 'İstanbul'a gidiyoruz, büyük bir takıma imza atacaksın' dedi. Sözleşme imzalamak için yaşım tutmadığı için annem ve babam da geldi. Sonrasında sözleşmede Barcelona adını gördüm. Annem ve babam gözyaşlarını tutamadı."

"Yıldızlarla karşılaştırılmak çok güzel bir duygu ama Barcelona'ya Emre Demir olarak gideceğim. Bunu 8 yaşında televizyona çıktığımda da söylemiştim. Kendim olmak istiyorum. Barcelona'da da böyle olacak.

Transfer sürecinde Berna Başkan da (Gözbaşı) hem TFF hem de UEFA ile sürekli görüştü. Bana 'Büyük bir takıma gideceksin hazır ol' diyordu. İspanya'ya ilk olarak tek gideceğim. Sonrasında da ailem zaman zaman yanıma gelecek."
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum