Bilmediği bir konuda konuşmuş

Kristjansson: “EuroLeague Basketbol, kulüplere aittir ve yalnızca kulüpler için çalışır, kararlarını alır ve onlar için gelirleri arttırır.”

Bilmediği bir konuda konuşmuş
31 Mayıs 2017 - 16:45

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın dün konuk olduğu bir canlı yayında EuroLeague organizasyonu için ileri sürdüğü iddialara resmi karşılık geldi.

Euroleague Marka ve İletişim Direktörü Alex Ferrer Kristjansson, Fikret Orman’ın bilmediği bir konu hakkında konuştuğunu vurgulayarak, “Euroleague Basketbol, Fikret Orman’a cevap vermeyecektir çünkü bilmediği bir şey hakkında konuştuğu açıktır. Böyle bir konuyla ilgili kamuya açıklama yapmadan önce herkesin bilgi sahibi olması gerekir.

Yine de bahsettiği noktaların bazılarını işaretlemek adına Euroleague’in ekonomik dağıtım kriterlerinin her katılımcı kulüp için daima çok açık olduğunu belirtmek önemli. Temel olarak, Sayın Orman’ın sözlerinin aksine kulüpler şirketin çoğunluk hissedarlarıdır ve bu nedenle hukukun sağladığı tüm bilgileri ayrıntılı olarak alırlar ve gelir dağılımı da dahil olmak üzere her konuda kararlar alırlar. EuroLeague Basketbol, kulüplere aittir ve yalnızca kulüpler için çalışır, kararlarını alır ve onlar için gelirleri arttırır.”
Kaynak: SportsTV

YORUMLAR

  • 0 Yorum