Fenerbahçe Asbaşkanı Hakan Dinçay vefat etti

Fenerbahçe'nin Asbaşkanı Hakan Dinçay, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Hakan Dinçay, senelerdir Fenerbahçe Voleyboy şubesinin başındaydı. Fenerbahçe yöneticisi Hakan Dinçay kimdir?

Fenerbahçe Asbaşkanı Hakan Dinçay vefat etti
13 Eylül 2017 - 13:18 - Güncelleme: 18 Eylül 2017 - 15:01

Fenerbahçe'nin Asbaşkanı ve Voleybol Şube Sorumlusu Hakan Dinçay, tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu. Fenerbahçe'nin başarılı yöneticisinin vefatı, spor camiasında derin bir üzüntüye neden oldu. Fenerbahçe yöneticisi Hakan Dinçay kimdir?


Sarı lacivertlilerin internet sitesinden şöyle bir açıklama geldi:

Kulübümüzün Asbaşkanlarından Hakan Dinçay'ı tedavi gördüğü hastanede kaybettiğimiz haberini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Yöneticimiz Hakan Dinçay'a Allah'tan rahmet; Dinçay ailesi, sevenleri ve tüm Fenerbahçe Camiası'na başsağlığı dileriz.

Fenerbahçe Spor Kulübü

Hakan Dinçay kimdir?

1961 yılında İstnabul'da doğan Hakan Dinçay ömrünü Fenerbahçe'ye adadı. 1994 yılından beri aktif olarak Fenerbahçe'ye hizmet etti. 2002'den bu yana da yönetim kurulu üyeliği yaptı.

Fenerbahçe Voleybol Şubesi'nin başarılarında önemli rol oynayan insanlardan biri oldu. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım amatör sporlara daha fazla eğilme kararı aldığında Hakan Dinçay'ı da voleybol şubesi'nde görevlendirdi.

O zamana kadar Fenerbahçe'nin kadınlarda da erkeklerde de şampiyonluğu yoktu. Fenerbahçe, son 15 yılda voleybolda büyük başarılar kazandı. Türkiye'de kadınlarda ve erkeklerde üst üste şampiyonluklar gelirken sarı melekler Avrupa'nın ve dünyanın zirvesine çıktı. Erkek Voleybol Takımı da Avrupa'dan kupa getirmeyi başardı. Bu süreçte Hakan Dinçay hep voleybol Şubesi sorumlusu olarak görev yapıyordu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum