Messi'nin Barcelona'dan sonraki yeni takımı!

Barcelona'da hem taraftarlar hem oyuncular Lionel Messi'ye kalması yönünde baskı yapsa da, Arjantinli yıldız ayrılık kararında ısrarlı! Peki Messi, Barcelona'dan ayrılırsa hangi takıma transfer olacak? Bu da henüz netlik kazanmadı ama ciddi adaylar var.

Messi'nin Barcelona'dan sonraki yeni takımı!
01 Eylül 2020 - 11:54

FUTBOO | Yıllar içerisinde Barcelona formasıyla kırılmadık rekor, alınmadık kupa bırakmayan Lionel Messi, vedaya mı hazırlanıyor? Yeni sözleşme imzalamadı, La Liga ve Şampiyonlar Ligi'ndeki hüsran sonrası en çok o eleştirildi. Yönetimle de arası bozuk olan Lionel Messi için ayrılık çanları çalıyor.Ronaldo Koeman ile yaptığı görüşmenin ardından Barcelona Yönetimi ile yaptığı toplantıda da ayrılık isteğini ileten Messi için 'elveda' zamanı yakın! Peki nereye?İspanyol basınının söyledikleri doğruysa...

 

Messi, yönetim ile sorunlar yaşayıp kariyerinin sonlarına gelirken yeni bir macera istiyor... Peki Messi'yi almak kolay mı? Arjantinli yıldızın geleceği bir kez daha merak konusu oldu. Biz de Messi'nin Barcelona sonrası gidebileceği takımlara bir bakalım dedik...

Manchester City

Pep Guardiola, Barcelona'da teknik direktör iken ''Messi'yi daha iyi bir futbolcu yapmak istedim ama o beni daha iyi bir teknik direktör yaptı'' sözlerini kullanmıştı. Messi ve Guardiola'nın ilişkisi çok kuvvetli. Pep, her zaman Messi'nin dünyanın en iyi futbolcusu olduğunu söylüyor. Messi'nin kesinlikle beraber çalışmak isteyeceği bir teknik direktör. E, Manchester City'nin de Messi'yi alacak parası var. Messi için en uygun yer City olarak gözüküyor.

İngiliz basınında yer alan haberlere göre de Manchester City, Lionel Messi'nin transferini bitirmeye çok ama çok yakın... Hatta İngilizlere göre Pep Guardiola ve Messi transfer için telefon görüşmesi bile gerçekleştirdi.

Paris SG

Messi'ye her takım o maaşları ödeyemez. Dünyada maaş sıkıntısı çekmeyen takımların başında da PSG geliyor. Fransız ekibi Messi'yi de alırsa Fransa Ligi'ni kapatsınlar zaten. Ancak Messi'nin rekabetçi olmayan bir lige gitme ihtimali biraz zayıf. Yine de PSG, reddedemeyeceği bir teklifle gelirse işler değişebilir...

Inter

Cristiano Ronaldo ile İtalya'da buluşurlar mı? Tüm dünyanın görmek isteyeceği bir rekabet... İspanya'da damakta kalan bu rekabet İtalya'ya taşınırsa futbol adına çok zevkli olur. Inter, eski günlerine dönmek için son 1-2 yıldır ciddi transferler yapıyor. Şu mali yapıda Inter'in Messi'ye para vermesi çok zor gözüküyor ama geçtiğimiz günlerde Pirelli markası, transferlerde maddi sponsor olabileceklerini belirtmişti. Sponsor gücü ile bu transferi gayet yapabilirler.

Newell's Old Boys

Messi, kariyerini futbola başladığı takım olan Newell's Old Boys'da bitirmek istediğinden bahsetmişti. Peki bu nasıl olur? Leo, Barcelona'da biraz daha kalır, kariyerini bitirmeye yakın bir zamanda Arjantin'e döner. Şu an için oraya dönmesini pek mantıklı bulmuyoruz. Ama ileride olması kuvvetle muhtemel.

Juventus

Messi için son çıkan iddialar arasında Juventus da yer alıyor. Juventus Yönetimi, Messi'yi kadroya katarak Cristiano Ronaldo ile aynı takımda buluşturmak istiyor. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum