Podolski'den deprem bölgesine bir bağış daha

Galatasaray'ın ve Almanya Milli Takımı'nın eski futbolcusu Lukas Podolski'den depremzedelere 2 milyon TL'lik destek geldi.

Podolski'den deprem bölgesine bir bağış daha
25 Şubat 2023 - 14:25 - Güncelleme: 25 Şubat 2023 - 14:29
Galatasaray'ın eski futbolcusu Lukas Podolski, ülkemizde yaşanan deprem felaketi sonrasında depremzedelere destek olmaya devam ediyor.

Depremin ilk günlerinde, sahibi olduğu restoran zincirinin günlük kazancını bağışlayacağını açıklayan Lukas Podolski, depremzedeler için yapılacak olan '500 konteyner' prjesi için 2 milyon ₺ bağışladığını açıkladı.

Lukas Podolski'nin yaptığı açıklama şu şekilde:

"Türkiye'deki trajik haberi aldığımda tam anlamıyla bir şok yaşadım. Bu ülkede kendimi hep evimde hissettim, dolayısıyla bu felaketten sanki kendimden bir parçayı yitirmiş gibi etkilendim.

Yürek burkan bu felaketin ardından ailesini, yakınlarını ve arkadaşlarını kaybeden herkese başsağlığı diliyorum. Bu zor zamanda kalbim sizlerle birlikte. Çok yakın bir tarihte, depremin vurduğu coğrafyayı ziyaret etme şansı bulmuştum. Türkiye'nin her köşesinde olduğu gibi eşsiz güzellikleri beni büyülemişti. Depremden etkilenen, orada evlerini ve sevdiklerini kaybeden insanlar için çok üzgünüm.

Uzun bir süreç olacak biliyorum; ama şu an evi olmayan ve yeni bir hayat kurmaya çalışan insanlar için 2 milyon TL bağışlayarak ilk etapta hep birlikte konteyner evlerini hazır hâle getirmeye yardım etmek istiyorum. Umarım ilk hedefimiz olan 500 konteyner eve en kısa sürede ulaşabiliriz. Türk insanı için her zaman elimden gelenin en iyisini yapmaya hazır olacağım.

Yalnız olmadığınızı, kardeşiniz Poldi'nin sizin için burada olduğunu ve her zaman yanınızda bulunacağını bilmenizi istiyorum."

YORUMLAR

  • 0 Yorum