Senden vazgeçmedik ama....

Uzun süredir Galatasaray’da kalacak mı gidecek mi tartışmalarının yapıldığı Snejder hakkında bomba gibi bir iddia ortaya atıldı. Başkan Dursun Özbek’in Hollandalı yıldıza, övgü dolu sözlerin ardından kibarca kulüp bulmasını rica ettiği ortaya çıktı.

Senden vazgeçmedik ama....
02 Temmuz 2017 - 10:14

Sarı-kırmızılı takımın yıldızı Sneijder’de olaylar bitmeyecek gibi. Takım, yeni transferlerle birlikte Slovakya’da kampa başlarken, Hollandalı yıldız İbiza’da açtığı yeni açtığı restoranında tatiline devam ediyor. 

Burada müşterilere kendi eliyle servis yaptığı görülen Sneijder’in, menajeri Guido Albers’le birlikte kendisine kulüp baktığı da iddialar arasında. Bu arayışın asıl nedeninin ise tatile gitmeden önce başkan Dursun Özbek ile Wesley Sneijder’in yaptığı görüşme olduğu ortaya çıktı.

“MENFAATLERİMİZİ DÜŞÜNMELİYİZ”

Başkan Özbek’in bu toplantıda, “Seni çok seviyoruz. Efsane bir oyuncusun, bir yıldızsın. Galatasaray’ın bir parçası olduğun için gururluyuz. Bize yaşattıkların ortada. Juventus maçında attığın golle kulüp tarihine geçtin. Taraftar da seni çok seviyor. Bu yüzden biz seninle devam etmek istiyoruz. Tabii ki sen de istersen. Ancak, geleceğe de bakmamız lazım. Kulübümüzün menfaatlerini düşünerek transferler yapmalıyız. Seneye şampiyonluk için yıldız oyuncular transfer etmeliyiz. Her mevkide güçlenmeliyiz, buna mecburuz. Elbette bu, senden vazgeçtiğimiz anlamına gelmiyor. Sana iyi tatiller diliyoruz” dediği iddia edildi

8 TEMMUZ’A KADAR İZİNLİ 

Hollandalı yıldızın başkan Özbek’in bu sözlerine karşın kısa ve öz konuşun,  “Teşekkür ederim sayın başkan. İyi tatiller, 8 Temmuz’da görüşmek üzere” ifadelerini kullandığı belirlendi. 

Hollandalı futbolcunun böylece kulüpten 8 Temmuz’a kadar izin aldığı ortaya çıktı. Takımdaki diğer milliler ise 28 Haziran itibariyle idmanlara katılarak çalışmalara başlamıştı.

ÖZBEK NE DEMEK İSTEDİ?

Sneijder’le yaptığı görüşmede başkan Özbek’in, “Senden vazgeçmedik, ama kendin gitsen iyi olur” mesajını vermeye çalıştığı iddia edildi. Fanatik’in haberine göre,  Belhanda transferiyle beraber, Wesley’nin takımda kalsa bile 11’e girme şansının az olduğu, dolayısıyla 2018 Dünya Kupası’nda milli takım kadrosuna girmesinin zorlaşacağı gibi detaylar, Özbek’in sözlerinin alt metinlerinde gizli olduğu gelen haberler arasında.

GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

Sneijder’in, menajeri Guido Albers şu sıralarda iki kulüple birden transfer görüşmeleri yapıyor. Bunlardan biri Sampdoria, diğeri de Bologna. En ciddi girişimleri yapan taraf şimdilik Sampdoria gibi görünüyor. Bologna işi ise biraz farklı. 

Kulübün patronu, aynı zamanda MLS temsilcisi Montreal İmpact’in sahibi. 1 yıl Bologna’da oynattıktan sonra Hollandalı oyuncuyu Kanada’ya götürmeyi planlıyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum