Spor dünyasından 29 Ekim mesajları

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu, Türkiye Voleybol Federasyonu ve Türkiye Hentbol Federasyonu ile Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor kulüpleri kutlama mesajı yayımladı.

Spor dünyasından 29 Ekim mesajları
29 Ekim 2018 - 15:57 - Güncelleme: 29 Ekim 2018 - 22:16

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, Türkiye Futbol FederasyonuTürkiye Voleybol Federasyonu ve Türkiye Hentbol Federasyonu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, kutlama mesajında, "Cumhuriyetimizin ilanının 95. yıl dönümü vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanımızın aziz topraklarını canları pahasına savunan ve asil milletimizin küllerinden yeniden doğmasını sağlayan tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyorum. Sadece bu toprakların değil bütün dünyanın tarihini değiştiren Kurtuluş Savaşı'nda elde ettiğimiz muhteşem zaferin kıymetinin bilincindeyiz. Bunu da temeli bu zaferle atılan Cumhuriyetimizi sonsuza dek yaşatarak göstereceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı kutluyor, İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını bir kez daha minnetle yad ediyorum." ifadelerine yer verdi.

"Bütün şehit ve gazilerimizi şükran, saygı ve rahmetle anıyoruz"

Türkiye Futbol Federasyonunun internet sitesinden yayımlanan mesajda ise şunlar kaydedildi:

"Şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktalarından Kurutuluş Savaşı'nda Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarının tüm zorluklara karşı, inanç ve kararlılıkla kazandıkları destansı zaferler, 29 Ekim 1923'te Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuyla taçlandırıldı. Ulu Önder Atatürk'ün 'Biz Türkler, bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz' sözü ışığında milli birlik ve beraberliğimizin en büyük güvencesi Cumhuriyet'e sahip çıkmanın onurunu yaşıyor, aziz Türk Milleti'nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyoruz. İstiklâl mücadelemizin önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları başta olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizi şükran, saygı ve rahmetle anıyoruz."

"Bütün kahramanlarımızı saygı ve şükranla anıyoruz"

Türkiye Voleybol Federasyonunun mesajında, Mustafa Kemal Atatürk'ün "Benim naçiz vücudum birgün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır." sözlerine yer verilerek, şu ifadeler kullanıldı:

"Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yıl dönümü kutlu olsun. Cumhuriyetimizin kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm dava arkadaşlarını, gazilerimizi, bağımsızlık mücadelesine katılan bütün kahramanlarımızı saygı ve şükranla anıyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz."

"Aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyoruz"

Türkiye Hentbol Federasyonundan yayımlanan mesajda da "Türkiye Cumhuriyeti'nin 95. yıl dönümü kutlu olsun. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, onun kahraman silah arkadaşları ile kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyoruz." denildi.

Fenerbahçe

Sarı-lacivertli kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada ise "Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yıl dönümü olan bu anlamlı ve özel günde, milletimizin Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyoruz." denilerek, şu ifadeler kullanıldı:

"Fenerbahçe Spor Kulübü olarak, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan bu özel günün yıl dönümünü bir kez daha tecrübe etmenin eşsiz sevinci içerisindeyiz. Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, onun silah arkadaşları ve Cumhuriyetimizin var olması adına canlarını veren tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize ve milletimize şükranlarımızı sunuyoruz."

Beşiktaş

Siyah-beyazlı kulübün internet sitesinde başkan Fikret Orman'ın imzasıyla paylaşılan kutlama mesajında ise şunlar kaydedildi:

"Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte büyük Türk ulusunun kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin 95. yıl dönümü heyecanını ve gururunu yaşamaktayız. En büyük Beşiktaşlı Atatürk'ün ilke ve devrimlerinin ışık tuttuğu yolda azimle ve kararlılıkla yürüyüşümüz sürecektir. Ülkemizin yüksek menfaatleri için, kurumsal ve sportif olarak daha güçlü olma yolunda kararlılıkla ilerlerken, milletimizi gururlandıran kazanımlar elde etme hedefimizi sergiliyoruz. Aziz vatanımız uğruna can vermiş tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize minnetimizi bir kez daha iletiyorum. 95 yıldır ışıldayan, milletimizin geleceğini aydınlatan Cumhuriyetimizin ilelebet yaşamasını diliyor, Türk ulusunun Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum."

Galatasaray

Sarı-kırmızılı kulübün internet sitesinde yer alan açıklamada, Cumhuriyet'in ilanının 95. yıl dönümünü kutlamanın mutluluğu içinde olunduğu belirtilerek, "Kurtuluş Savaşı'yla bağımsızlık iradesini ortaya koyan ulusumuz, çağdaş uygarlık yönündeki arzu ve inancını Cumhuriyet'in ilanıyla ortaya koymuştur. Ulusumuzun iradesi doğrultusunda Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Nutuk'ta da ifade ettiği gibi, Türkiye Cumhuriyeti'nin daima mesut, muvaffak ve muzaffer olacağına dair inancımız sonsuzdur. Bu duygu ve düşüncelerle, Mustafa Kemal Atatürk ile kahraman silah arkadaşları başta olmak üzere şehit ve gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor, ulusumuzun Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Trabzonspor

Bordo-mavili kulübün internet sitesinde başkan Ahmet Ağaoğlu'nun imzasıyla yayımlanan açıklamada ise şunlar kaydedildi:

"Değerli Trabzonsporlular, bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde ve büyük Türk milletinin canı pahasına ortaya koyduğu üstün emek ve gayretlerle kurulan Cumhuriyet'in 95. yıl dönümünü kutluyoruz. Tüm dünyaya emsal olan bu mücadelenin en büyük eseri; Cumhuriyet'i yaşatmak yediden yetmiş yediye hepimizin ortak sorumluluğundadır. Trabzon, Türkiye'nin T'sidir; Türkiye Cumhuriyeti'nin bekası için mücadele etmiş nice yiğitlerin memleketidir. Türkiye Cumhuriyeti'nin 95 yıllık varoluş serüveni hepimiz için bir ilham kaynağı ve bu ülke için verilen savaş hepimize kılavuz olmalıdır. Türk milletinin omuz omuza mücadele vererek kazandığı Kurtuluş Savaşı'nı, Türkiye Cumhuriyeti'ni kurarak taçlandıran başta Gazi Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimizi sonsuz bir minnet ve şükran ile anıyorum. Tüm halkımızın ve Trabzonspor camiasının Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun."

Öte yandan Spor Toto Süper Lig'de mücadele eden diğer 14 kulüp de yayımladıkları mesajla 29 Ekim Cumhuriyeti Bayramı'nı kutladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum