Süper Lig'de takım sayısı ve seyircili maç açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Süper Lig'deki takım sayısı ve seyircli maçlarla ilgil açıklamalarda bulundu.

Süper Lig'de takım sayısı ve seyircili maç açıklaması
24 Mayıs 2021 - 17:59 - Güncelleme: 24 Mayıs 2021 - 18:00
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Süper Lig'in sona ermesinin ardından yaptığı değerlendirmede, ligin formatı hakkında konuştu.

Nihat Özdemir, göreviyle ilgili ''Bazen 'Ne işim var benim burada' dediğim çok oluyor'' ifadelerini kullanırken, Süper Lig'de ana hedefin 18 takım olduğunu söyledi.

Birkaç yıllık planı anlatan Nihat Özdemir konuyla ilgili ''Her hafta 1 takım bay olacak. 20 takımla oynansın başvurusu yapıldı ancak sezon başında karar vermediğimiz için 19 takımla oynanacak, değişiklik olmayacak. Her hafta bir takım BAY geçecek. İki yıl içerisinde takım sayısını 18'e düşüreceğiz. Süper Lig'de ana hedefimiz 18 takım. 20 takımla bile sıkışık olacağı görünüyor. 2 sene 4 takım düşürerek tekrar 18 takıma ineceğiz. Bunu planlıyoruz'' ifadelerini kullandı.

beIN SPORTS'a konuşan Özdemir, yeni sezonda seyircili maçlar hakkında da ''Ağustos ayının ortasında başlatacağımız ligi, kademeli olarak seyircili oynamak istiyoruz. Ana hedefimiz -inşallah rakamlar böyle devam ederse, aşılama sistemi bu şekilde başarılı olursa- Ağustos ayında maçları seyircili başlatacağız. Ancak hedefimiz düşük kapasiteli seyircili oynatmak'' dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum