Trabzonspor Krasnodar karşısına galibiyet için çıkıyor
UEFA Avrupa Ligi C Grubu'nda mücadele eden Trabzonspor 3. Hafta maçında Rusya'nın FC Krasnodar ekibiyle karşılaşacak.
UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele eden Türk takımları; Beşiktaş, Trabzonspor ve Medipol Başakşehir bu akşam oynayacakları 3. Hafta maçlarında ilk galibiyetlerini alma amacında.
Trabzonspor'un rakibi FC Krasnodar
UEFA Avrupa Ligi C Grubu'nda mücadele eden Trabzonspor 3. Hafta maçında Rusya'nın FC Krasnodar ekibiyle bugün karşılaşacak.
Trabzonspor - FC Krasnodar karşılaşması 24 Ekim Perşembe günü saat 22:00'de Medical Park Stadyumu'nda oynanacak. beIN Sports 77. Kanal'dan naklen yayınlanacak olan mücadeleyi Harald Lechner yönetecek.
Grubun diğer maçında ise Getafa ile FC Basel İspanya'da karşılaşacak. Mücadele TSİ 22:00'de başlayacak.
Avrupa'da 132. sınav
Avrupa Kupaları'ndaki 132. maçını oynayacak bordo-mavili takım, geride kalan 131 maçta 50 galibiyet ve 34 beraberlik aldı, 47 maçtan ise mağlubiyetle ayrıldı.
Bu sezon Avrupa'da 7. randevu
Trabzonspor, bu sezon Avrupa Kupaları'ndaki 7. maçına Krasnodar önünde çıkacak. Karadeniz ekibi, geride kalan 6 karşılaşmada 2 galibiyet, 2 mağlubiyet ve 2 beraberlik yaşadı.
UEFA Avrupa Ligi 3. Eleme Turu'nda Çekya'nın Sparta Prag takımını deplasmanda 2-2, sahasında da 2-1'lik sonuçlarla eleyen bordo-mavililer, Play-Off Turu'nda deplasmanda 3-1 yendiği Yunanistan'ın AEK takımına sahasında 2-0 mağlup olmasına karşın, gruplara kalma başarısı gösterdi.
Karadeniz ekibi, grupta ise İspanya'nın Getafe takımına rakip sahada 1-0 yenilmiş, Basel'le de evinde 1-1'lik berabere kalmıştı.
Kadroda 3 eksik
Trabzonspor'da sakatlıkları bulunan Ogeny Onazi, Caleb Ekuban ve Adbülkadir Ömür, Krasnodar karşısında forma giyemeyecek. Birinci derece uyluk ön adale zorlanması bulunan Nijeryalı futbolcu Obi Mikel'in durumunun ise maç saatinde netleşmesi bekleniyor.
Ligde 3. Hafta maçlarının programı (TSİ) şöyle:
A Grubu
19.55 Karabağ (Azerbaycan) - APOEL (Kıbrıs Rum Kesimi)
22.00 Sevilla (İspanya) - Dudelange (Lüksemburg)
B Grubu
22.00 Dinamo Kiev (Ukrayna) - Kopenhag (Danimarka)
22.00 Malmö (İsveç) - Lugano (İsviçre)
C Grubu
22.00 Getafe (İspanya) - Basel (İsviçre)
22.00 Trabzonspor (Türkiye) - Krasnodar (Rusya)
D Grubu
22.00 PSV (Hollanda) - LASK (Avusturya)
22.00 Sporting Lizbon (Portekiz) - Rosenborg (Norveç)
E Grubu
22.00 Rennes (Fransa) - Cluj (Romanya)
22.00 Celtic (İskoçya) - Lazio (İtalya)
F grubu
22.00 Eintracht Frankfurt (Almanya) - Standard Liege (Belçika)
22.00 Arsenal (İngiltere) - Vitoria (Portekiz)
G Grubu
19.55 Porto (Portekiz) - Rangers (İskoçya)
19.55 Young Boys (İsviçre) - Feyenoord (Hollanda)
H Grubu
19.55 Ludogorets (Bulgaristan) - Espanyol (İspanya)
19.55 CSKA Moskova (Rusya) - Ferencvaros (Macaristan)
I Grubu
19.55 Gent (Belçika) - Wolfsburg (Almanya)
19.55 Saint-Etienne (Fransa) - Olexandriya (Ukrayna)
J Grubu
19.55 Roma (İtalya) - Borussia Mönchengladbach (Almanya)
19.55 Medipol Başakşehir (Türkiye) - Wolfsberger (Avusturya)
K Grubu
19.55 Slovan Bratislava (Slovakya) - Wolverhampton (İngiltere)
19.55 Beşiktaş (Türkiye) - Braga (Portekiz)
L Grubu
19.55 Partizan (Sırbistan) - Manchester United (İngiltere)
19.55 AZ Alkmaar (Hollanda) - Astana (Kazakistan)
YORUMLAR