UEFA Avrupa Ligi’nde 12 grupta 24 karşılaşma oynanacak

UEFA Avrupa Ligi'nde 12 grupta 24 karşılaşma oynanacak

Beşiktaş, Medipol Başakşehir ve Trabzonspor'un ülkemizi temsil edeceği UEFA Avrupa Ligi gruplarında ilk iki sırayı alacak takımlarla birlikte, Şampiyonlar Ligi'ndeki 8 grubun üçüncüsü Son 32 Turu'nda mücadele etme hakkı kazanacak.

18 Eylül 2019 - 18:07 - Güncelleme: 19 Eylül 2019 - 02:48

UEFA Avrupa Ligi'nde 2019-2020 Sezonu yarın (19 Eylül Perşembe) 12 grupta oynanacak 24 karşılaşmayla başlıyor.

6 Hafta üzerinden oynanacak grup karşılaşmaları 12 Aralık'ta sona erecek.

Beşiktaş, Medipol Başakşehir ve Trabzonspor'un ülkemizi temsil edeceği UEFA Avrupa Ligi gruplarında ilk iki sırayı alacak takımlarla birlikte, Şampiyonlar Ligi'ndeki 8 grubun üçüncüsü Son 32 Turu'nda mücadele etme hakkı kazanacak.

Final Polonya'da

2019-2020 UEFA Avrupa Ligi finali ise 27 Mayıs 2020 Çarşamba günü TSİ 22:00'de Polonya'nın Gdansk kentindeki Gdansk Arena'da oynanacak. 

3 takımımız Son 32 Turu'na kalmak için mücadele edecek

UEFA Avrupa Ligi'nde Trabzonspor C Grubu'nda; Getafe, Krasnodar ve Basel ile mücadele edecek.

J Grubu'nda yer alan Medipol Başakşehir'in rakipleri ise; AS Roma, Wolfsberg ve Mönchengladbach.

K Grubu'nda bulunan Beşiktaş ise; Wolverhampton, Sporting Braga ve Slovan Bratislava ile ilk iki sırayı elde etmek için mücadele verecek.

UEFA Avrupa Ligi 1. Haftası'nda 12 grupta oynanacak 24 karşılaşmanın programı da şöyle:

A Grubu

19:55    APOEL - Dudalange

19:55    Qarabağ - Sevilla (beIN Connect)

B Grubu

19:55    FC Kophenag - Lugano

19:55    Dinamo Kiev - Malmö

C Grubu

19:55    Getafa - Trabzonspor (beIN Sports 77. Kanal)

19:55    FC Basel - FC Krasnodar (beIN Sports 78. Kanal)

D Grubu   

19:55    LASK Linz - Rosenborg

19:55    PSV Eindhoven - Sporting Lizbon (beIN Sports Max 2)

E Grubu

19:55    CFR Cluj - Lazio (beIN Connect)

19:55    Rennes - Celtic

F Grubu

19:55    Standart Liege - Vitoria Guimaraes     

19:55    Eintracht Frankfurt - Arsenal (beIN Sports Max 1)

G Grubu

22:00    Glasgow Rangers - Feyenoord (beIN Connect)

22:00    FC Porto - Young Boys Bern

H Grubu

22:00    Espanyol - Françvaroş

22:00    Ludogorets - CSKA Moskova

I Grubu

22:00    Wolfsburg - Olexandriya

22:00    Gent - Saint Etienne

J Grubu

22:00    Mönchengladbach - Wolfsberg (beIN Connect)

22:00    AS Roma - Medipol Başakşehir (beIN Sports 78. Kanal)

K Grubu

22:00    Wolverhampton - Sporting Braga (beIN Sports Max 1)

22:00    Slovan Bratislava - Beşiktaş (beIN Sports 77. Kanal)

L Grubu

22:00    Manchester United - Astana (beIN Sports Max 2)

22:00    Partizan - AZ Alkmaar

Kaynak: futboo.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bursaspor Giresunspor'a sahasında mağlup oldu
Bursaspor Giresunspor'a sahasında mağlup oldu
Aykut Kocaman: 2 puanı çok net kaybettik
Aykut Kocaman: 2 puanı çok net kaybettik