ÖYKÜM DİZDAR

ÖYKÜM DİZDAR


Ozan yaşadıklarından ders almış

21 Ekim 2019 - 12:27

Tavla da bir deyim vardır ya,” varken oyna” diye. Ersun Yanal da Emre için bu şekilde düşünüyor sanırım, kaburgası da kırılsa sahada yer veriyor, 2-0 a gelip oyun rahatlayınca kenara alıyor, yokluğu ilk dakikadan itibaren hissediliyor. Emre kalan maçların hepsinde 90 dakika oynayamaz, yaşı buna müsaade etmez, bu takım Emre olmadan oynayabilmek ,, kazanabilmek zorunda, yoksa açığı verirsiniz.

Bu sezon ikinci kez 2 tane orijinal stoper ile sahaya çıktı Fenerbahçe, bana göre ikisi de iyi mücadele ettiler, Serdar Aziz’i hoca beğenmiş midir bilemem ama formayı giymeyi hak ettiği aşikardı. Hasan Ali bu sezon Galatasaray maçının son dakikası hariç ilk kez oynadı, uzun süren ayrılığın verdiği tedirginlik çok net hissedildi ancak verdiği güven de bir o kadar tatminkârdı.

Ozan’a bir parantez açmak istiyorum.  Bursaspor forması ile milli takıma kadar yükseldi bu çocuk, 19 yaşında giydi bu formayı. Fenerbahçe’de dördüncü sezonu birçok farklı hoca ile çalıştı, yaşının verdiği tecrübesizlikten özel hayatına dikkat etmedi, kiralık olarak gönderildi, taraftarın hedefi oldu, kendimi ayırmıyorum ben de çok saçımı başımı yoldum Ozan’ı izlerken. Bu sene belki de son şansıydı eğer bu şansı da kullanamazsa silinip gidecek ikinci sınıf bir futbolcu olarak hayatına devam edecekti. Ancak şu ana kadar verdiği izlenim hiç öyle değil, yaşadıklarından ders almış, fazla kilolarının bir kısmından kurtulmuş, futbol oynamayı seven ve saçıyla değil futbol topuyla meşgul olan bir Ozan var sahada. Umarım bu performansı artarak devam eder.

Gustavo geldiğinden beri hayran sayısını artırıyordur eminim ki, sakinliği, sahada ne yaptığını bilen tavırları Tibet’e yerleşmiş dünyevi hayatı boşvermiş, sabah akşam yoga yapan bilge bir Budist gibi değil mi?

Göze çarpan oyunculardan söz ediyorum diye takımın iyi oynadığını iddia edecek değilim. Fenerbahçe için tehlike çanları susmuş değil, bu akşam sadece rahat bir galibiyet aldılar, karşılarında Denizlispor yerine daha agresif bir takım olsaydı bu kadar rahat dönemezlerdi İstanbul’a.

YORUMLAR

  • 0 Yorum