Yıldıray Baştürk Fatih Terim'e hala kırgın

A Milli Takımın eski futbolcusu Yıldıray Baştürk, 2008 Avrupa Şampiyonası kadrosuna kendisini almayan Fatih Terim’e hala kırgın olduğunu söyledi. Baştürk, “Terim beni Euro 2008 kadrosuna almayınca, hüngür hüngür ağladım. Zaten bir daha da onunla ne karşılaştım, ne de görüştüm” dedi.

Yıldıray Baştürk Fatih Terim'e hala kırgın
08 Haziran 2017 - 16:07

Bundesliga’da Bochum, Leverkusen, Hertha Berlin, Stuttgart gibi takımlarda forma giyen, futbola ise İniltere’de Blackburn’de nokta koyan Yıldıray Baştürk, futboldan erken koptuğunu söyledi. Ani bir kararla futbolu bıraktığını ifade eden Baştürk, “Erken koptum futboldan. Ani gelişen bir karardı ve 33 yaşında noktaladım. Bugün düşündüğüm zaman ise 'keşke 5 yıl daha oynasaydım' diyorum. Çimlerin kokusunu çok özledim. Sportif direktör olmak istiyorum” diye konuştu. 

“ÇİMLERİ ÖZLEDİM”

Futbolu bıraktıktan sonra yeşil sahalardan da kopan eski milli futbolcu çimlerin kokusunu bile özlediğini söyledi. 

Ay-yıldızlı formayı 31 kez sırtına geçiren Yıldıray Baştürk, 2008'de yaşadıklarını hiç unutamadığını söyleyerek, “2008 Avrupa Şampiyonası kadrosunu hak ettiğimi düşünüyordum. O sezon Şampiyonlar Ligi'nde oynayan tek Türk futbolcu bendim. Fatih Terim'in bu kararından sonra çocuk gibi ağladım. Zaten o günden bu yana Fatih Terim ile karşılaşmadım ve görüşmedim" itirafında bulundu. 

SAHİPSİZ KALDIK

Kerem Demirbay'ın Almanya'yı seçmesini değerlendiren Yıldıray, Sabah’ın haberine göre, “Türkiye'nin Avrupa irtibat bürosunu kapatmasından sonra futbolcularla iletişim koptu. Muhatap bulamadılar, bir bakıma sahipsiz kaldılar. Kerem Demirbay, Almanya'yı seçti ise Mesut Özil gibi bize de desteklemek düşer. Abdullah Avcı döneminde ben ve birkaç Avrupa kökenli futbolcu ile Köln'de yeniden yapılanmaya gidecektik. Fakat federasyon ve teknik ekipler değişince bu proje yattı” ifadelerini kullandı.

GENÇLERİ TAKİP EDİYOR

Avrupa'da yetişen Türk futbolcuların çok yetenekli olduğunu belirten eski milli oyuncu “Sürekli genç takımların maçlarına gidiyorum. Schalke'den Okan Mete ve Ahmet Kutucu ile Bochum'dan Görkem Sağlam'ı beğeniyorum” şeklinde konuştu. 

“GÜNEŞ'İN YERİ BENDE AYRIDIR”

Şenol Güneş ile Fatih Terim'i karşılaştıran Yıldıray, “Her iki hoca ile de Milli Takım'da çalıştım. Benim için Şenol hocanın yeri farklıdır. Şenol hoca kendisini çok geliştirdi. Futbolcular ile konuşması hiç değişmemiş, çok iyi bir eğitmen ve futbol adamıdır. Biz aslında 2002'de dünya şampiyonu olurduk ama şanssızlığımız Brezilya oldu. Yine de o efsane kadroya karşı mükemmel oynamıştık” diyerek sözlerine noktayı koydu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum