Emre Belözoğlu ile çalışan en iyi 3 hoca

Emre Belözoğlu, başarılarla dolu futbolculuk kariyerini sonlandırdı. Emre'nin birlikte çalıştığı en iyi teknik direktörlere bakıyoruz.

Emre Belözoğlu ile çalışan en iyi 3 hoca
16 Ağustos 2020 - 14:00 - Güncelleme: 16 Ağustos 2020 - 14:16

FUTBOO | 39 yaşında bile takımın lideri olmak çok zor bir iş. Emre Belözoğlu, bunu geçen sene birçok kez yaptı, takımını kurtaran isim oldu. Kariyeri başarılarla dolu olan Emre Belözoğlu, futbolculuk hayatına noktayı koydu. Şimdi sıra sportif direktörlük görevinde. Yeni bir yol onu bekliyor.

Biz de futbolculuk kariyeri sona eren Emre Belözoğlu'nun birlikte çalıştığı en iyi teknik direktörlere bir bakalım dedik. 

Fatih Terim

Çok genç yaşta onu ilk oynatan hoca Fatih Terim olmuştu. Normalde Türk teknik direktörler, genç futbolculara pek güvenmez ama fATİH Terim, ona Galatasaray'da bir şans verdi. Ondan sonra da zaten kimse tutamadı Emre'yi. Hem Galatasaray hem de Milli Takım'da birlikte başarılı yıllar geçirdiler.

Hector Cuper

Emre'yi Inter'e transfer eden teknik direktör Hector Cuper olmuştu. Cuper'in finalde kaybettiği maçlar nedeniyle ismi çıkmış olabilir ama çok iyi bir teknik direktördü. Zaten kariyerinde birçok takım çalıştırdı. Emre de Inter'de en iyi yıllarında Cuper ile birlikteydi.

Diego Simeone

Emre Belözoğlu belki Atletico'da çok az oynadı, Diego Simeone ile çok az çalıştı ama onun için söyledikleri kayda değerdi. Ondan çok şey öğrendiği kesin. Hatta Atletico dönüşü ikinci baharını yaşadı desek de abartmış sayılmayız. Zaten Simeone, yıllardır dünyanın en iyi teknik direktörleri arasında adını yazdırmış birisi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum