30 Eylül 2019 - 10:03 - Güncelleme: 01 Ekim 2019 - 17:21
UEFA Avrupa Ligi J Grubu'nda mücadele eden Medipol Başakşehir 2. Hafta maçında Almanya'nın Borussia Mönchengladbach takımıyla karşılaşacak.
Süper Lig'in 6. Haftası'nda kendi sahasında Çaykur Rizespor'u 5-0 gibi farklı bir skorla yenerek moral bulan turuncu-lacivertli ekip Bundesliga temsilcisi karşısında da galibiyet arayacak.
Medipol Başakşehir - Mönchengladbach maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda ?
3 Ekim Perşembe günü oynanacak ve beIN Sports 78. Kanal'dan naklen yayınlanacak karşılaşmanın başlama saati 19:55
Mücadeleyi yönetecek hakemler henüz açıklanmadı.
Medipol Başakşehir J Grubu'ndaki ilk maçında deplasmanda AS Roma'ya, Mönchengladbach da kendi sahasında Wolfsberg'e aynı skorlarla 4-0 mağlup olmuşlardı.
Başakşehir'in 22. Avrupa Kupası sınavı
Medipol Başakşehir, Mönchengladbach mücadelesiyle Avrupa Kupaları'ndaki 22. maçına çıkacak. Turuncu Lacivertliler, geride kalan 21 karşılaşmada 3 galibiyet, 7 beraberlik ve 11 mağlubiyet yaşadı.
Medipol Başakşehir 2017-2018 Sezonu'nda bir başka Bundesliga ekibi Hoffenheim'la aynı grupta mücadele etmişti.
Mönchengladbach ise 2012-2013 Sezonu'nda Fenerbahçe'yle aynı grupta yer almıştı.
Medipol Başakşehir'in UEFA'ya bildirdiği oyuncu listesinde şu isimler bulunuyor:
Kaleciler: Mert Günok, Volkan Babacan, Ahmet Kıvanç
Savunma: Gael Clichy, Alexandru Epureano, Carlos Ponck, Martin Skrtel, Junior Caiçara, Mert Çelik, Uğur Uçar, Aziz Behich
Orta saha: Mahmut Tekdemir, İrfan Can Kahveci, Mehmet Topal, Azubuike Okechukwu, Berkay Özcan, Arda Turan, Danijel Aleksic
Forvet: Enzo Crivelli, Robinho, Edin Visca, Eljero Elia, Fredrif Gulbrandsen, Demba Ba, Muzaffer Kahriman
Wolfsberg ile AS Roma karşılaşıyor
J Grubu'ndaki diğer mücadelede ise ilk karşılaşmalarını kazanan iki ekip; Wolfsberg ve AS Roma Avusturya'da karşı karşıya gelecekler. 19:55'te başlayacak mücadele de beIN Sports'tan naklen ekranlara gelecek.
UEFA Avrupa Ligi 2. Haftası'nda 12 grupta oynanacak 24 karşılaşmanın programı şöyle:
A Grubu
22:00 Sevilla - APOEL
22:00 Dudelange - Qarabağ
B Grubu
22:00 Malmö - FC Kophenag
22:00 Lugano - Dinamo Kiev
C Grubu
22:00 Trabzonspor - Basel
22:00 FC Krasnodar - Getafe
D Grubu
22:00 Sporting Lizbon - LASK Linz
22:00 Rosenborg - PSV Eindhoven
E Grubu
22:00 Celtic - CFR Cluj
22:00 Lazio Rennes
F Grubu
22:00 Arsenal - Standart Liege
22:00 Vitoria Guimaraes - Eintracht Frankfurt
G Grubu
19:55 Young Boys Bern - Glasgow Rangers
19:55 Feyenoord - Porto
H Grubu
19:55 CSKA Moskova - Espanyol
19:55 Frençvaroş - Ludogorets
I Grubu
19:55 Saint Etienne - Wolfsburg
19:55 Olexandriya - RKC Gent
J Grubu
19:55 Medipol Başakşehir - Mönchengladbach
19:55 Wolfsberg - AS Roma
K Grubu
19:55 Beşiktaş - Wolverhampton
19:55 Sporting Braga - Slovan Bratislava
L Grubu
17:50 Astana - Partizan
19:55 AZ Alkmaar - Manchester United
YORUMLAR